Луцьк сьогодні

Луцьк сьогодні

Луцьк – це місто контрастів: тут є привид минулого (Старе місто) і подих сучасного (Нове місто). Сучасний вигляд міста сформувався під впливом багатьох історичних подій, десятків народів, які тут проживали, і господарів міста. Кожен, хто, хоча б раз побував у Луцьку погодиться з тим, що тут є два світи, які гармонічно переплітаються і утворюють неповторну та самобутню картину Луцька. Кожен відвідувач обов'язково знайде щось особливе для себе!

Старе місто – це історико-архітектурний заповідник, де розміщенні пам'ятки архітектури XII-XVIII століття. Найвеличнішою спорудою і візитною карточкою Луцька є замок Любарта. Замок має три вежі: Владичева вежа, де знаходиться арсенал та колекція дзвонів, вежа Любарта (В'їздна), там є виставка будівельної кераміки, і Стирова вежа. Майже кожен лучанин або гість міста має у своєму резерві фото на фоні древньої фортеці, яка входить в десятку найдавніших споруд Західної Європи. Не залишається поза увагою і Лютеранська кірха (пам'ятка XVII-XVIII ст.), яка надзвичайно містична у час сутінок, католицький собор Петра і Павла, православна Свято-Покровська церква, єврейська синагога. Частина Старого міста навіть сьогодні є своєрідною перепусткою в минуле, де можна уявити князівські з'їзди, історичні битви, ярмарки. Старе місто нагадує багато містечок Західної Європи, у якому, здається, зупиняється час. Мандрівка стометровою пішохідною вулицею Лесі Українки уже повертає до сучасного Луцька. Безліч магазинів, кафе, кав'ярень, салонів, офісних приміщень потрохи проводять у швидкий і квапливий темп сьогодення. Особливо різні арт-кафе, кав'ярні приваблюють оригінальним і ексклюзивним дизайном. Повертатися у такі заклади хочеться знову і знову («Базилік», «Кава-клуб», «Карабас-Барабас», «Стоп-кадр», «Дядя Pizza», «Беніссімо», «Майдан», «Кульбаба», «Кофеїн» та багато ін.). Останнім часом Луцьк зробив крок вперед у інфраструктурі, будівництві торгових і розважальних комплексів. Сучасні торгівельні центри: ЦУМ, «Там-Там», «Варшавський», «Ювант», «Порт-City» вражають новітніми технологіями будівництва, зовнішнім виглядом, сервісом. Загалом у місті нараховується понад 1000 об'єктів роздрібної торгівлі, а також ресторанні заклади, що дивують дизайном, матеріально-технічним оснащенням, широким асортиментом страв і напоїв, якістю обслуговування.

Приїхавши до Луцька, обов'язково знайдете, де пожити і переночувати. Різноманіття готельних закладів, дозволяє вибирати помешкання за ціною, сервісом, якістю, місцем знаходженням (готелі – «Україна», «Срібні лелеки», «Світязь», «Лучеськ», «Zaleski», «Околиця» та ін.). Звично прогулюючись містом, легко натрапити на різноманітні пам'ятники: монументальні споруди, присвячені Лесі Українці, Тарасу Шевченку, Михайлу Грушевському та ін. У меморіальному комплексі на проспекті Перемоги можна вшанувати пам'ять тих, хто загинув у важливих боях за свободу і незалежність нашої держави.

Окрасою міста вже багато років є Центральний парк культури і відпочинку ім. Лесі Українки. Доглянута рослинність і хороше освітлення створюють незабутнє враження для відвідувачів. На території парку зосереджені об'єкти відпочинку, як для дорослих, так і дітей. Це численні атракціони, літня естрада, дитяче містечко «Диво», виїзне ігрове оснащення. На вході до парку із проспекту Волі «зустрічають» фонтани. Особливо у спекотну погоду навколо них збирається багато охочих покупатися! Помітним, так би мовити, аксесуаром Луцька, є лавки для сидіння вздовж головної магістралі. Особливо молодь полюбляє проводити там час у вечірню пору.

Основними видами транспорту міста є автомобільний, електротранспортний, залізничний. Зупинки міського транспорту переважно всі мають свою назву, що значно спрощує орієнтування туристів та гостей міста. Уже довгий час Луцьк є місцем проведення багатьох фестивалів: щорічне арт-шоу «Ніч у замку», міжнародний фестиваль українського фольклору «Берегиня», улюблений фестиваль молоді – «Бандерштат», фестиваль мистецтв «Пісні Великої Волині» та багато інших, які збирають у місті сотні гостей з різних областей і країн. Місто Луцьк – це загадка, яку не збагнеш відразу: тут кожна вулиця, кожен будинок має свою історію і таємницю.

Сьогодні Луцьк динамічно розвивається і, відвідавши його зараз, можете і не впізнати через рік. Місто відкрите для кожного і готове ділитися секретами минулих віків, або ж зачаровувати атмосферою сучасності. Тут ви зможете відчути всю гостинність і тепло лучан, познайомитися із їх традиціями та особливостями.

Луцьк чекає! Ласкаво просимо!